جهت ارائه خدمات درمانی هر چه بهتر به مردم خراسان جنوبی و در راستای کلنگ زنی دی کلینیک موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَر جلسه ای با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و اعضای هیئت امنا موسسه برگزار گردید. در این جلسه دکتر موسوی میرزایی ریاست دانشگاه یکی از چالش‌های حوزه بهداشت و درمان در استان را عدم فعالیت مراکز درمانی خصوصی مانند دی کلینیک اعلام کرد و گفت: ما می‌توانیم بر اساس قانون 10 درصد تخت‌های مازاد خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم. دکتر موسوی میرزایی در دیدار با جمعی از اعضای هیئت‌امنا موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَر افزود: مردم حق‌دارند که از بهترین خدمات پزشکی و درمانی بهره‌مند شوند و تأمین این خدمات بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است. وی ادامه داد: اگر مجموعه‌ای خارج از دانشگاه علوم پزشکی مثلاً در قالب این موسسه به دنبال ارائه خدمات درمانی خصوصی باشد هم مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی است هم موردحمایت قرار خواهد گرفت. وی بابیان اینکه با ایجاد این‌گونه مراکز درمانی شاهد افزایش رضایتمندی مردم خواهیم بود، گفت: دانشگاه علوم پزشکی به دنبال ارائه خدمات درمانی باکیفیت به مردم استان است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر حمایت حقوقی و معنوی از راه‌اندازی دی کلینیک موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَر افزود: باید به شکلی برنامه‌ریزی کنیم که حضور پزشکان دانشگاه علوم پزشکی در سایر مراکز درمانی خللی برای دانشگاه ایجاد نکند. دکتر موسوی میرزایی تأکید کرد: ما آماده همکاری برای راه‌اندازی این دی کلینیک هستیم.

در ادامه این دیدار نیز دکتر محمد کرمانی عضو هیئت امنای موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَردر خصوص فعالیت های موسسه توضیحاتی ارائه و در ادامه دکتر بخشایی از خیرین حامی موسسه هم با اشاره به اینکه نگهداشت پزشکان در شهری مثل بیرجند دشوار است و اکثراً به دلیل مشکلات معیشتی و درآمدی تمایل کوچ کردن به شهرهای بزرگ‌تر رادارند، گفت: یکی از مشکلات شهرهایی مثل بیرجند نداشتن مراکز خصوصی در حوزه پزشکی است مانند مرکز خصوصی چشم پزشکی که تمامی مراجعه‌کنندگان به خارج از استان برای انجام اعمال جراحی مراجعه می‌کنند. وی افزود: یکی از سیاست‌های کشورهای پیشرفته ارائه خدمات عالی درمانی در هر منطقه از آن کشور است ولی در ایران خدمات عالی حوزه درمان در پایتخت و تعدادی از شهرهای بزرگ متمرکز است. وی ادامه داد: ایده ما از راه‌اندازی این دی کلینیک انجام اعمال جراحی توجیه‌پذیر و درآمدزا است که باید از این موقعیت به‌عنوان یک فرصت نه تهدید بهره گرفت، وی بابیان اینکه راه‌اندازی این دی کلینیک وقتی به درآمدزایی برسد و مردم توجیه شوند که برای درمانشان به شهرهای بزرگ مراجعه نکنند باعث ماندگاری پزشکان هم خواهد شد، افزود: با این اقدام استان خراسان جنوبی مرکز پزشکان تجربه‌گر نخواهد شد که بعد مدتی از استان خارج شوند. وی بابیان اینکه عواید این دی کلینیک به‌حساب موسسه واریز خواهد شد در کنار دیگر اهداف موسسه برای حمایت از تحصیل دانش آموزان مستعد که به دلیل مشکلات مالی از تحصیل محروم شده‌اند و ایجاد کارگاه توانمندسازی و کمک به معیشت افراد نیازمند هزینه شود. وی با اشاره به اینکه بیماران برای انجام برخی از اعمال پزشکی خیلی ساده و پیش‌پاافتاده به شهرهای بزرگ ارجاع می‌شوند، گفت: با راه‌اندازی این دی کلینیک هم‌سطح رضایتمندی مردم افزایش پیدا می‌کند هم به لحاظ درآمدزایی به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرده و عواید آن بار دیگر به مردم محروم منطقه برمی‌گردد. وی افزود ما برای رسیدن به این اهداف به کمک دانشگاه علوم پزشکی و از همه مهم‌تر به کمک فکری همه نیازمند هستیم.

مهندس احمدی مدیرعامل موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَر نیز در این جلسه بابیان اینکه این مرکز جراحی محدود و سرپایی، به عنوان اولین دی کلینیک استان خواهد بود گفت: این پروژه در زمینی به مساحت حدود ۴ هزار مترمربع در ۴ طبقه به همراه زیرزمین بااعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال در یک برنامه ۳ ساله بر اساس نقشه‌های تأییدشده دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و شهرداری، احداث خواهد شد. مهندس احمدی به پیگیری‌های فراوان تمام عوامل اعم از خیرین نیکوکار، هیئت‌امنا هیئت‌مدیره موسسه خیریه توانمندساز حضرت رسول (ص) و بسیاری از پزشکان همشهری در شهرهای بیرجند، مشهد و تهران، در راستای اجرایی شدن این پروژه اشاره کرد و افزود: کل مبلغ خرید زمین، توسط یک خیر نیکوکار، پرداخت شد و استاندار محترم هم قول مساعد داده‌اند که با توجه به اینکه بهزیستی مالک مستغلات پروژه خواهد بود، چنانچه ۳۰ درصد هزینه اجرای این پروژه توسط موسسه پرداخت شود برای تأمین ۷۰ درصد باقیمانده، ردیف اعتباری به بهزیستی استان تخصیص خواهد یافت. مهندس احمدی اضافه کرد: پس از تغییر رویه موسسه توانمند ساز حضرت رسول (ص)-مُحَر بیرجند،امید است شاهد فعالیت های بیشتر در راستای توانمند سازی معلولان و خانواده های نیازمند باشیم لازم به ذکر است این موسسه در شهرهای مشهد، خوسف و زهان، نمایندگی فعال دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.