بازدید رئیس هیئت مدیره و اعضای هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین ایران از کارگاه دستان پرتوان

بازدید رئیس هیئت مدیره و اعضای هیئت مدیره انجمن زنان کارآفرین ایران از کارگاه دستان پرتوان

در تاریخ شنبه سوم خرداد ماه رئیس هیأت مدیره و اعضای هیأت مدیره انجمن زنان کارآفرین ایران به همراه جناب آقای اکبری مدیر کل محترم سازمان بهزیستی استان، خانم شریفی مسئول امور بانوان استانداری و جناب آقای محمدی مسئول سازمان های مردم نهاد استانداری خراسان جنوبی از کارگاه دستان پرتوان بازدید به عمل آورند و به تبادل نظر پیرامون راهکارهای توسعه طرح های حمایتی از معلولین با دست اندکاران مؤسسه خیریه حضرت رسول ا… (ص) پرداختند.
در ابتدای این جلسه جناب آقای مهندس احمدی مدیر عامل مؤسسه خیریه حضرت رسول ا… (ص) با تاکید بر این نکته که در تمامی این سال ها تنها رمز موفقیت مؤسسه خیریه حضرت رسول ا..(ص) توکل بر خداوند متعال است و تمامی دست اندرکاران این مؤسسه با تلاس بی وفقه در زیر پرچم حضرت رسول ا…(ص) این مسیر دشوار را طی کرده اند، به معرفی مؤسسه و کارگاه دستان پرتوان پرداختند.
سرکار خانم راغبی مدیریت محترم کارگاه دستان پرتوان بر این نکته اشاره کردند که در حال حاضر دختران کم توان ذهنی و دارای معلویت های جسمی در رده سنی ۱۴ الی ۲۰ سال، دارای سطح معلولیت زیر ۷۰ در کارگاه دستان پرتوان مشغول به کار هستند. شایان ذکر است که آن چه کارگاه دستان پرتوان را در رده برترین کارگاه های حمایتی در سطح کشور قرار داده است شیوه های ویژه آموزشی، از جمله روش متکی بر ایجاد اعتماد به نفس در کارآموزان، آموزش غیرمستقیم و یادگیری توسط دیگر کارآموزان بر پایه صبر و عزمی راسخ است.
حاج آقای اکبری مدیر کل محترم سازمان بهزیستی استان با تاکید بر این نکته که هدف غایی سازمان بهزیستی توانمند سازی معلولین است، ضمن قدردانی از خدمات کارگاه دستان پرتوان برای معلولین، در خصوص تعاملات سازمان بهزیستی و کارگاه دستان پرتوان توضیحاتی را ارائه کردند .
جناب آقای مهندس جمیع، مدیر کل سازمان صنعت و معدن استان و عضو هیات امناء مؤسسه ضمن عرض خیر مقدم خدمت مهمانان گرامی، بر توانمند سازی معلولین تاکید ویژه ای کردند و برای اعضای محترم هیات مدیره انجمن زنان کارآفرین این موضوع را مطرح کردند که کارآفرینی نیز بی شک نوعی توانمند سازی است و ابراز امیدواری کردند که انجمن زنان کارآفرین توجه ویژه ای به کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار و دختران معلول داشته باشند.
در پایان رئیس هیأت مدیره و اعضای هیأت مدیره انجمن زنان کارآفرین بازدید کاملی از کارگاه دستان پرتوان به عمل آوردند و ضمن تشکر و قدردانی از دختران فعال در کارگاه، از عزم راسخ آن ها در پیمودن این مسیر دشوار و رسیدن به این جایگاه در تولید تخصصی تجلیل کردند. همچنین برنامه ها و پیشنهادهای متنوعی برای گسترش روابط سازنده بین انجمن زنان کارآفرین و کارگاه دستان پرتوان ارائه دادند. سرکار خانم داننده مدیریت محترم سازمان نظام صنفی رایانه استان تهران در اولین گام برای توسعه فعالیت های کارگاه دستان پرتوان پیشنهاد طراحی و تهیه هدایای ویژه برای همایش های بین المللی ICT ایران توسط کارگاه دستان پرتوان را ارئه کردند. تا به این صورت اولین گام برای ایجاد رابطه ای سازنده برای توانمند سازی معلولین و گسترش این امر مهم در سراسر ایران برداشته شود.

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *